Pedig már az előjelek is vészjóslóak voltak a katalánok számára: Xavi irányításával négy kupameccsből csupán egyet nyertek meg Dembeléék, ráadásul a frankfurti szurkolók valósággal ellepték Barcelonát, több mint 30 ezren érkeztek a mérkőzésre, és mivel a hazai drukkereket, főleg a bérleteseket egyáltalán nem lelkesítette, hogy kedvenceik nem a legrangosabb európai kupaküzdelemben, a BL-ben, hanem csupán az Európa Ligában próbálnak szépíteni a bizonyítványon, és bejutni a legjobb négy közé, távolmaradásukkal tüntettek. Ezzel magyarázható,
amire emberemlékezet óta nem volt példa: a Nou Campban, egy rangos kupatalálkozón a publikum felét a vendégszurkolók tették ki, ugyanis a leleményes német fanatikusok felvásárolták a belépőket az otthon maradásukkal tüntető bérletesektől.
Ráadásul már a 3.percben jött az első hidegzuhany a hazaiak számára: Eric Garcia egyértelműen lerántotta Lindströmöt a büntetőterületen belül, máris 1-0 a Frankfurtnak.
(Érdekesség: a katalánok utolsó négy mérkőzésén négy büntetőt is ítéltek a Barcelona ellen – annyit, mint az azt megelőző 55 találkozójukon összesen.)
Ez a váratlan baki meg is adta a mérkőzés alaphangulatát, hiszen ahogy várható volt, a Barca nyomás alá helyezte a frankfurti kaput, de igazán nem tudott számottevő helyzetet kialakítani. Xavi is érezte, hogy valami nagyon nem klappol, hiszen szokatlanul sokat reklamált, és járkált idegesen a számára kijelölt „ketrecben”.
S ha mindez nem lett volna elég, a 36. perben csőstől jött a baj: Kosztics passzával Rafael Borré addig tologatott, amíg tiszta lövőhelyzetbe került, és hatalmas gólt vágott a léc alá. A kolumbiai öröme azonban nem lehetett teljes, hiszen éppen a mérkőzés napján érkezett a szomorú hír: autóbalesetben elhunyt hazája és a világfutball legendája, a három világbajnokságon tíz mérkőzésen pályára lépő Freddy Rincón.
Az apró termetű csatár könnyes szemmel ajánlotta példaképének a találatot.
Borré számára édes vigasz lehetett, hogy nem sokal később a tizenhatoson belüli kezezése minden bizonnyal büntetőt ért volna a Barcelonának, de a mérkőzés portugál játékvezetője, Soares Dias (hiába nézte meg a videőfelvételt) a VAR-kapcsolat meghibásodása miatt nem ítélt büntetőt!
Vajon ebben az esetben miért nem bízott meg 100 százalékosan magában a sípmester? Ha egyértelműen látta a büntetőt, miért nem adta meg?